Lymfodrenáže

Pro zdraví i pro půvab

Lymfatické masáže Brno

Účinek lymfatické masáže (tzv. lymfodrenáže)

Lymfodrenáž je masážní technika orientovaná na lymfatický a cévní systém, je prováděna regulovaným podtlakem a jejím cílem je zlepšit odtok lymfy a urychlit látkovou výměnu.

Lymfatický systém, který je tvořen lymfatickými cévami, mízními uzlinami a některými vnitřními orgány, (např. brzlík, kostní dřeň) odvádí z lidského těla škodlivé látky viry, bakterie a infekční zárodky. S pomocí lymfy (mízy), bezbarvé a čiré tekutiny, se distribuují vstřebané živiny do krevního oběhu a současně se do ní absorbují nahromaděné toxiny a další odpadní látky, které se pak vyplavují z těla ven krevní cestou, přičemž je využívám filtr ledvin.

Pokud je proudění lymfy vlivem špatného životního stylu, či genetického zatížení zpomalováno, lymfatické cévy jsou postupně zaneseny zplodinami látkové výměny a organizmus pomalu ztrácí vitalitu. Současně se oslabuje imunitní systém. Na začátku všeho je nicneříkající únava, kterou postupem času mohou doplnit další příznaky : otoky obličeje, nohou, rukou, zadržování tekutin v těle, časté migrény, zhoršující se celulitida, vzhled pokožky a celkově oslabený organizmus.

Pokud již některé z projevů zpomalení proudění lymfy nastaly, je nutné lymfu znovu účinně rozhýbat. Přirozeným způsobem, jak lymfu „popohnat“ je pohyb. Při dnešním způsobu života (hlavně sedavé zaměstnání, kouření, alkohol, antikoncepce a stres) je zřejmé, proč má stále více žen problémy s lymfatickým systémem.

Dalším vhodným způsobem, jak správně stimulovat pohyb lymfy vnějším cíleným působením, je lymfatická masáž, tzv. lymfodrenáž. V našem salonu využíváme ke stimulaci lymfy působení vakuového podtlaku. Při aplikaci je nasávána kůže, podkoží a část tukové vrstvy a účinně je zde kromě krevních vlásečnic nasávána a tažena zejména lymfa. Tímto působením se výrazně urychli její pohyb směrem k lymfatickým uzlinám. Zplodiny látkové výměny buněk (tedy i buněk tukových) jsou daleko rychleji odplavovány. Výsledný efekt této metody je kromě volně tekoucí lymfy a celkové detoxikace organizmu, zjevně vyhlazená celulitida, méně viditelné strije, elastická pokozka a celkové zpevnění postavy.

Lymfodrenáže

 

Kde může být lymfodrenáž aplikována?

Lymfatická masáž může být aplikována na celé tělo ( nohy zepředu a zezadu, hýždě, záda, břicho i ruce), včetně obličeje, který se lymfodrenáží omlazuje, zpevňuje se pleť, odstraňují se váčky pod očima i dvojitá brada.

Při lymfodrenáži je velmi důležité důsledně dodržovat pitný režim !!!

Nejlepších výsledků se dosahuje pokud je lymfodrenáž prováděna jednou až dvakrát týdně po dobu pěti až deseti týdnů.

Kontraindikace :

  • křečové žíly (lze aplikovat na jiné části těla)
  • nekonpenzovaný vysoký krevní tlak
  • závažné onemocnění ledvin
  • gravidita (zejména první trimestr)
  • přemíra vystouplých mateřských znamének
  • onemocnění pokožky
  • onemocnění štítné žlázy
Reference

NECHTE SE ROZMAZLOVAT

Telefon: 777 623 171
masazebystrc@seznam.cz